Autor Wątek: Poszukuję Rodziny  (Przeczytany 2650 razy)

Offline Paulina

• _______ bywalec _______
  • **
Poszukuję Rodziny
« dnia: 2013.08.17 / 18:52:57 »
Witam serdecznie! :) Jestem w takiej sytuacji że mogę powiedzieć że nie mam rodziny... Sądzę  że gdzieś tam jest i mam nadzieję że może tutaj kogoś odnajdę :) A więc tak... Wszystko zaczęło się od tego... Mój dziadek Wacław mieszkał w Budynowie gdzieś koło Warszawy. Miał tam żonę ale nie wiem czy mieli dzieci. Gdzieś tam poznał moją babcię i zostawił małżonkę dla babci. Żona dziadka nie dała mu rozwodu a więc dziadkowie żyli jak to się mówi "na kocią łapę". Zamieszkani po kilku przeprowadzkach w Bogdanowie. Mieli jednego syna mojego ojca Wiesława. Dziadek Wacek znał rodziców mojej mamy. Ojciec mamy wybrał jej męża i kazał wyjść jej za mąż za ojca. Dziadek umarł w 1993 roku ojciec też a babcia 1999roku. Rodzina nas nie odwiedzała, a więc to wszystko co wiem o rodzinie z opowieści mamy...
Czy jest ktoś w stanie mi pomóc ???
Paulina  :)

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
    • Polska Historia Rodu DELUGA
Odp: Poszukuję Rodziny
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.08.18 / 18:47:03 »
To smutne że nie znasz swojej najbliższej rodzinki. Ale i tak czasami bywa - wcale nie jesteś w tym Paulinko jakimś wyjątkiem.
Skoro jednak bardzo chcesz znaleźć swoją rodzinę, to jest to jedynie kwestia czasu i to niedługiego. Ja wprawdzie na razie, żadnych informacji na ten temat nie posiadam, ale zobaczymy co na to inni? Tu zwrócę Ci uwagę na fakt, że wcale nie napisałaś wszystkiego co wiesz. Nie napisałaś np. jak ma na imię Twoja mama, a to na pewno wiesz. Przydałoby się też imię babci, a także nazwiska panieńskie. Pamiętaj że czasami nawet pozornie nie istotna informacja może się przyczynić do sukcesu.
Póki co, zachęcałbym też Ciebie do niewielkiego wysiłku i uzyskania dostępnych informacji na temat swojej rodziny w Urzędach Stanu Cywilnego.
Na początek jednak, odszukaj w domu wszelkie dokumenty, gdzie znajdziesz daty urodzeń, zgonów, daty ślubów, adresy zamieszkania itp. informacje. Następnie złóż wnioski w odpowiednich Urzędach Stanu Cywilnego. Gdy w ten sposób trafisz na choćby jedną gadatliwą osobę ze swojej rodziny, to sprawa natychmiast nabierze tempa.
Nie zapomnij też podać nam tutaj na forum, nieco więcej szczegółów, bo bez tego trudniej będzie coś skojarzyć.
Jestem gorąco zainteresowany przebiegiem i rezultatami Twoich poszukiwań i bardzo chętnie przeczytam w następnych Twoich postach, co udało Ci się zdziałać. W końcu jestem Twoim, tylko odrobinę dalszym wujkiem.  :)

Offline Paulina

• _______ bywalec _______
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.08.19 / 19:47:37 »
Jak tylko zbiorę potrzebne informacje na pewno napisze bardziej szczegółowo to co powinno się znajdować w poprzedniej wiadomości:)

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
    • Polska Historia Rodu DELUGA
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.08.19 / 21:01:38 »
No to czekamy na więcej szczegółów.  :)