Autor Wątek: Jestem Krzysiek z Rychwała  (Przeczytany 4499 razy)

Offline Krzysiek

• ______ nowicjusz ______
  • *
Jestem Krzysiek z Rychwała
« dnia: 2013.08.19 / 00:51:42 »
moja mama Elżbieta Bolaczek ur. 1957r (z domu Korniłowicz) jest córką Bronisława Korniłowicza i Stanisławy Korniłowicz ( z domu Deluga). moja babcia Stanisława miała siostrę Marię Deluga, która wyszła za Juliana Dziedzica. ojciec babci Stanisławy to Stanisław Deluga a matka Rozalia.
mam nadzieję, że moja gałąź dopasuje się do ogólnego drzewka (które mam nadzieję zobaczę bo na razie mam z tym problem :P).

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
    • Polska Historia Rodu DELUGA
Odp: Jestem Krzysiek z Rychwała
« Odpowiedź #1 dnia: 2013.08.19 / 21:23:14 »
Cześć Krzysiek, miło Cię poznać. Fajnie że do nas dołączyłeś. Szkoda tylko że nie napisałeś nic o sobie. Ale nic straconego, myślę że jeszcze napiszesz.  :)
Podałeś nam trochę informacji o swojej rodzinie, no i fajnie, bo mogą się przydać. Żeby jednak je gdzieś dopasować, musiałbym mieć więcej szczegółów. Na przykład interesowałyby mnie jakieś daty związane z babcią Stanisławą i jej rodzicami. Bardzo ważne są też zawsze informacje o miejscach zamieszkania. Gdybyś coś jeszcze się dowiedział, to może wtedy coś by nam się połączyło. Praktycznie każda informacja może okazać się przełomowa, zatem czym więcej ich jest, to tym lepiej - wiadomo. Czasem na trop naprowadzają drobiazgi (zawód, hobby, niezwyczajne upodobania, wygląd i wiele innych cech).

Offline Krzysiek

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 2013.08.20 / 00:58:40 »
mi również miło dołączyć do rodzinki :) mam 23 lata, mieszkam w Rychwale (koło Konina), studiowałem w Poznaniu ekologię i zarządzanie zasobami przyrody na UAM, obroniłem się w lipcu i mogę pochwalić się tytułem magistra :) mam starszą o trzy lata siostrę Magdalenę.
jeśli chodzi o przodków, to dowiedziałem się od mamy, że babcia Stanisława urodziła się w Błędnicy, a potem mieszkała w Klebarku Wielkim. pradziadek Stanisław Deluga miał siostrę (nie znam imienia) i brata Aleksandra, który ożenił się z Józefą. mieli cztery córki: Danutę, Teresę, Zofię i Halinę; i syna Henryka.
Danuta wyszła za Grinfeldera, Teresa wyszła za Zdzisława Biegaja, Zofia wyszła za Siwka, Halina wyszła za Wachowskiego, Henryk ożenił się z Sabiną. dat nie znam, ale postaram się dowiedzieć.
mam jeszcze pytanko natury technicznej. nie mam wglądu na całe drzewo, ponieważ potrzebuję zatwierdzenia administratora. czy, aby je otrzymać musi upłynąć jakiś określony czas, czy po prostu muszę okazać się wiarygodny? :P

Offline Paulina

• _______ bywalec _______
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: 2013.08.20 / 16:56:43 »
Witam w naszej rodzince  :D

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #4 dnia: 2013.08.25 / 00:13:09 »
To nie tak Krzysiu. Wszelkie dane osób zmarłych, są w drzewie genealogicznym, jak widać dostępne. Ukryte osoby to jedynie osoby żyjące. Jest to oczywiste, gdyż mogą sobie one nie życzyć aby je identyfikować. Ja wiem że takie osoby istnieją, bo niektóre nawet znam osobiście, jednak nie wolno mi bez ich zgody publikować ich danych osobowych. Zatem nie ma to nic wspólnego z Twoją wiarygodnością. Takie jest prawo i niepisane normy społeczne.
Zauważyłem że to chyba Ty, zarejestrowałeś się w tymże programie genealogicznym. Czy mam rację? Jest późno i nie mam już siły sprawdzać czy to Ty?

Offline Krzysiek

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 2013.08.25 / 01:29:27 »
tak, to ja. gdy wchodzę na podstronę z drzewem i próbuję się logować to wyskakuje mi 'To konto nie zostało jeszcze zatwierdzone. Prosimy poczekać na zatwierdzenie administratora.' więc jeszcze drzewa nie widziałem :(
czy te dane, które ostatnio podałem, pomogły w umieszczeniu mnie na tym drzewie, czy potrzeba jeszcze więcej informacji?

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: 2013.08.25 / 12:13:42 »
Przyznam Ci się Krzysiu, że jeszcze do Twoich danych nie przysiadłem. Nie miałem kiedy. Co nie znaczy, że nie są dla mnie ważne. Jak zapewne wiesz, chęci i czas nigdy nie idą ze sobą w parze. Bywa więc że bardzo by się chciało coś dokonać, ale musimy to odłożyć na później i to często wielokrotnie. Prowadzenie całego portalu rodzinnego (witryna WWW, drzewo genealogiczne i to forum) jest dla mnie odskocznią, hobby, przyjemnością, na które to przyjemności czasu mam niestety niewiele. A jest to zajęcie mocno czasochłonne. Tylko ktoś, kto podjął takie wyzwanie wie ile to kosztuje pracy. To przecież nie tylko korespondencja z użytkownikami, zbieranie i analiza danych. To także, a właściwie głównie obsługa całego zaplecza. To dzierżawa i obsługa serwerów, opłaty domen, to instalacje, aktualizacje, konfiguracje i wszelkie dostosowanie oprogramowania, to rozwiązywanie problemów z oprogramowaniem czy bazami danych, to okresowa archiwizacja wszystkiego, a także dostosowanie do zmian w ustawach i przepisach, to dopilnowanie porządku, aby było tu miło. - To wszystko na razie robię sam, chociaż jak już kiedyś pisałem, jestem otwarty na każdą formę współpracy. Może to być na przykład dopilnowanie tego forum, lub jego określonego działu (moderator), mogą to być osoby chcące budować własne drzewka rodzinne, lub znajdujące przyjemność w zbieraniu informacji i materiałów o rodzinie DELUGA, oraz każda inna forma działania na rzecz naszego portalu i rodziny.

W sprawie drzewka którego nie widziałeś, to zwróć uwagę na narzędzia w menu Diagramy i Listy. Aby przeglądać drzewka nie potrzeba się logować. Tutaj przykłady drzewek: 
http://drzewo.deluga.pl/family.php?famid=F24&ged=Deluga
http://drzewo.deluga.pl/fanchart.php?rootid=I22&ged=Deluga
http://drzewo.deluga.pl/pedigree.php?rootid=I22&ged=Deluga

Skrypt "webtrees" został zainstalowany niedawno. Próba skonwertowania zgromadzonych wcześniej danych - nie udała się. Obecnie ilość wprowadzonych osób jest niewielka, bowiem muszę to robić od nowa, ręcznie, a jest to czynność wyjątkowo pracochłonna i dopiero to zacząłem. Poza tym trzeba pamiętać, że wiele drzewek w ogóle jeszcze się nie zazębia (nie łączy się z innymi) bowiem brakuje np. jednej osoby. No i tak to jest Krzysiu.  :)

W kwestii rejestracji do programu "webtrees" (drzewko genealogiczne) wyjaśniam, że akceptuję jedynie rejestrację osób, które chcą budować własne drzewko. W innym przypadku rejestracja i logowanie do programu jest absolutnie niepotrzebne.