Autor Wątek: Jestem Basia, urodziłam się w Warszawie.  (Przeczytany 6180 razy)

Offline Bajka

• ______ nowicjusz ______
  • *
Jestem Basia, urodziłam się w Warszawie.
« dnia: 2008.05.31 / 21:50:36 »
Witam wszystkich członków Rodu Deluga. Mam na imię Basia i również jestem członkiem tego zacnego rodu  ;D. A ponieważ od lat używam zdrobnienia nadanego przez tatę "Bajka" to niech tak zostanie ;).
Zacznę od najmłodszej części rodziny. Mam brata Przemka. Mój tata ma na imię Marek, urodził się w miejscowości Leśniakowizna (to wieś niedaleko Wołomina). Ma dwie siostry: Helenę i Stanisławę (ciocia Stasia niestety nie żyje). Moi dziadkowie, a jego rodzice też niestety odeszli. Babcia miała na imię Feliksa, a dziadek Stanisław. O wcześniejsze dzieje muszę popytać rodzinkę. A okazją będzie wesele mojego braciszka w sierpniu. Braciszek, hi, hi, stary koń  ;). Pozdrawiam serdecznie.

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
    • Polska Historia Rodu DELUGA
Odp: Jestem Basia, urodziłam się w Warszawie.
« Odpowiedź #1 dnia: 2008.06.01 / 09:23:37 »
Witamy Ciebie Basiu. Fajnie że do nas dołączyłaś. Cieszymy się, że mamy okazję poznać następną osobę z naszej rodzinki. Miło, że napisałaś kilka słów o swoim drzewku. Trzymamy Cię za słowo i po hucznym weselisku, liczymy na więcej informacji o twoich dziadkach, pradziadkach, a może i dalszych pokoleniach. Bratu Twojemu, chętnie złożylibyśmy życzenia, ale musiałabyś w dziale "Wydarzenia rodzinne", napisać kiedy to będzie, a przede wszystkim jak twój braciszek "hi, hi, stary koń" ma na imię.  ;D
Nie mniej pozdrawiamy serdecznie całą Twoją rodzinkę.
A tak przy okazji, to wejdź do "PROFIL" (po zalogowaniu się) i wpisz swoją datę urodzin (może być bez roku). Będziemy wówczas pamiętać o Twoich urodzinkach.  ;)
Fajnie by było, gdybyś też wprowadziła tam jakąś swoją fotografię jako avatar. Wówczas, czytając Twoją wiadomość widziałbym obok twoją buzię, tak jak Ty teraz widzisz moja zarośniętą mordę.  ;D
Napisz też gdzie się urodziłaś i/lub gdzie mieszkasz?
Zaglądaj do nas często.

Offline Bajka

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 2008.06.01 / 20:52:20 »
Dziękuję za miłe powitanie. Melduję wujku, że profil uzupełniłam  ;D. Urodziłam się w Warszawie, ale już od dawna mieszkam w Łodzi. Braciszek ma na imię Przemek. I dowiedziałam sie jeszcze, że dziadek Stanisław Deluga urodził sie w Sokółce. Mam nadzieję, że za jakiś czas uda nam się powiązać te małe rodzinne gałązki.

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 2008.06.06 / 19:21:44 »
Melduję wujku, że profil uzupełniłam  ;D.

Meldunek przyjęty. Spocznij!   ;D
Noo, teraz o wiele lepiej, a nawet super. Jakże miło się czyta wiadomości gdy obok widać taką śliczną buzię.  ;)
Dziękujemy też za następne informacje i aż ręce zacieramy w oczekiwaniu na nowe. Ciekawi mnie w którym roku Twój dziadzia się urodził? Super by to było, gdybyś dotarła jeszcze do swojego pradziadka. Noo, ale to nie zawsze jest takie proste.
Nie mniej, bardzo się cieszę że znowu Cię widzę na naszym rodzinnym forum.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail o nowych wiadomościach w twoim wątku, to wystarczy na stronie tego wątku kliknąć przycisk "POWIADAMIAJ". To tak, gdybyś nie wiedziała.  ;)  :D

Offline Bajka

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 2008.09.01 / 22:43:17 »
Uzupełniłam troszkę wiedzę, tak więc mój dziadek Stanisław Deluga urodził sie 16.09.1909 r. w Sokółce gm. Sadowne, był synem Stanisława i Filipiny z domu Kamińskiej. Miał podobno jednego brata.

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #5 dnia: 2008.09.16 / 16:52:40 »
Ooo...  Bajka się odezwała.  ;D
Witamy Cię Basiu ponownie. Fajnie że znowu nas odwiedziłaś.
Okazuje się że jesteś słowna dziewczyna, gdyż właśnie wywiązałaś się z obietnicy.  ;)
Miło że znowu tu zajrzałaś. Już zaczynałem się martwić że nas opuściłaś. No ale przecież były wakacje i rzadko kto miał czas, aby siedzieć przed komputerem. Mam rację?  :D

Offline Bajka

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 2008.09.18 / 22:03:07 »
Zaglądam dość często na forum, choć faktycznie cisza wakacyjna była duża we wszystkich wątkach. Wujciu, czy ktos poza rodziną moze mieć dostęp do ksiąg parafialnych czy też danych z USC? Może poprosiłabym przyjaciół z Warszawy żeby zajrzeli do tych danych bo ja troche dalej mieszkam.

Offline Basia-Łódź

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 2013.08.27 / 22:44:06 »
Witam wszystkich ponownie, Basia z Łodzi i Bajka to te same osoby. Bajką nazywał mój tata, a ponieważ już go nie ma wśród nas to postanowiłam nie używać już tego zdrobnienia.  :'(
Nie umiem znaleźć dalszych korzeni mojej rodzinki. Nie mogę pojechać osobiście w rodzinne strony, a rozmowy telefoniczne z urzędami nic nie wnoszą.

Offline wujcio Mariusz

• Administrator
« Odpowiedź #8 dnia: 2013.08.28 / 21:48:45 »
Jakże mi miło Basiu, że znowu do nas zajrzałaś. Przyznam Ci się, że trochę za Tobą tęskniłem, naprawdę. :)
To bardzo, bardzo przykre, że odszedł Twój ukochany tata. Bardzo Tobie współczujemy.
Co do twoich krewnych, to nie szukaj ich zbyt daleko, bo masz ich wielu na tym forum. Wszak rodzina nasza (rodzina DELUGA) jest niewielka i wszyscy jesteśmy spokrewnieni bardzo mocno. To często mogą być zaledwie trzy pokolenia. Jestem pewien, że już niebawem, sytuacja zacznie się klarować. Właśnie ruszył nowy projekt - skrypt (program) do budowanie Drzewa Genealogicznego.
http://drzewo.deluga.pl/
Czekam na chętnych do budowania swoich drzewek.
Mam nadzieję Basiu, że teraz już z nami pozostaniesz?

Offline Helena-Białystok

• _______ bywalec _______
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 2013.08.30 / 10:22:46 »
Witam i serdecznie pozdrawiam.
Serdeczne wyrazy współczucia Tobie Basiu i całej Waszej Rodzinie z powodu śmierci Twojego Taty.
Mariusz ma rację, że o zmarłych trzeba pamiętać. Wisława Szymborska  pisała -"Umarłych wieczność trwa, dokąd pamięcią im się płaci" , a cytat ks. Jana Twardowskiego - "Można odejść na zawsze, by stale być blisko" zawsze będzie aktualny.
Czas goi rany. Myślę, że tworzenie drzewa genealogicznego jest dowodem, że o wszystkich zmarłych pamiętamy. Ich cząstka tkwi w nas i w każdym młodszym pokoleniu.
życzę miłego dnia.
Helena

Offline Basia-Łódź

• *
« Odpowiedź #10 dnia: 2013.09.02 / 13:58:02 »
Bardzo Wam Kochani dziękuję za słowa otuchy. Została nam tylko moja mama bo rodzice mojego męża też już odeszli. Na jej i nasze szczęście mamy absorbującego 9-miesięcznego bobasa, którym się zajmuje razem z nami. A starszy 7-latek poszedł właśnie do szkoły. Jak on mógł to zrobić mamusi i tak szybko urosnąć  :P
P.S.
Chętnie zajmę się budowaniem własnego drzewka, tylko na razie nie za bardzo wiem jak, czy mam się na tej stronie zarejestrować ponownie?